Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky

 Suroviny:

150 g hladké mouky
20 g moučkového cukru
50 g blanšírovaných, oloupaných a suchých na jemno nastrouhaných mandlí
1 vanilkový cukr
trocha na jemno nastrouhané citronové kůry
110 g másla
1 žloutek
80 g  jemného krystalového cukru (nebo moučkového) s 2 balíčky vanilkového cukru na obalení rohlíčků.

Postup:

Na vál si připravíme prosátou mouku, cukr, vanilkový cukr, citronovou kůru a mandle. Do toho rozsekáme máslo (můžeme ho nastrouhat na hrubém struhadle), přidáme žloutek a vypracujeme dobře, ale lehce hladké těsto. Zabalené do mikrotenové fólie vložíme těsto na 15 min. do chladničky.

Z těsta vyválíme dlouhý váleček a ten nakrájíme na stejné kousky (vyzkoušíme si uválet jeden rohlíček kvůli velikosti kousků) a z těch děláme pomocí rukou malé rohlíčky (vytváříme je ve dlani levé ruky pomocí ruky pravé tak, aby vznikl rohlíček, který je uprostřed baculatější a zužuje se k oběma stranám, ne však do úplné špičky). Rohlíčkům zahneme růžky a položíme je na suchý, pečícím papírem vyložený plech (těsto obsahuje dostatečně másla).

Rohlíčky pečeme v předem vyhřáté troubě na 170–180°C podle jejich velikosti (asi 8–10min.). Ke konci pečení jeden rohlíček obrátíme a drží-li pohromadě a je-li naspodu slabě narůžovělý, rohlíčky jsou upečené. Rohlíčky musí vypadat bíle!

Stáhneme pečící papír s rohlíčky s plechu a necháme je chvíli zchladnout. Potom je ještě teplé obalujeme ve směsi cukru a klademe je na mísu, nebo je uschováme v chladnu ve vzduchotěsném obalu do upotřebení.

 

 


Napsat komentář