Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Baklava

Baklava

 

 Baklava se v současné době připravuje v mnoha zemích. Jisté však je, že baklavu nemohl vymyslet západní soused Turecka. Tato krajina je věhlasná fantastickými bájnými příběhy a bajkami, ne však svou kuchyní. Baklavu připravovaly turecké národy žijící v Asii a prodávaly ji i na hostinách osmanského sultána.

 

Suroviny:

200 g mandlí
100 g ořechů
100 g pistácií
mletý hřebíček na špičku nože
1 polévková lžíce skořice
50 g moučkového cukru
2 sáčky vanilinového cukru
150 g másla
1 žloutek na potření

Těsto:
300 g hladké mouky
80 g másla
1 polévková lžíce citrónové šťávy
cca 150 ml vody
mouka na vyválení

 

 

Postup:

Mandle, ořechy a pistácie rozsekáme a promícháme s kořením, moučkovým a vanilinovým cukrem, rozehřejeme máslo.
Mezitím si připravíme těsto – mouku prosijeme do mísy, přidáme rozehřáté máslo, citrónovou šťávu, přelijeme horkou vodou a zpracujeme tužší těsto, které přendáme na vál a po kouskách rozválíme na 10 tenkých placek. Všechny placky zarovnáme na stejný rozměr čtverce.
Máslem vytřeme menší plech a položíme na něj těstovou placku, kterou pokapeme rozpuštěným máslem, položíme druhou placku, kterou pokapeme máslem a posypeme ořechovou směsí. Takto postupujeme, až nám zbydou tři placky. Tyto 3 placky na sebe složíme, pokapeme zbylým máslem, vrchní placku potřeme rozšlehaným žloutkem a všechny tři placky nakrojíme na čtverečky. Položíme na ostatní placky a pečeme v předem vyhřáté troubě na 190°C.

 

Napsat komentář