Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Cannoli – plněné trubičky

cannoli

 

 

 

Cannoli – plněné trubičky

 

 

Cannoli jsou sicilské trubičky  pocházející z oblasti Palerma s bohatou historií. Jejich název vznikl z latinského Cannolo, což znamená malou trubku. Tyto delikátní trubičky se smaží ve všech sicilských rodinách v různých obměnách. Každá rodina tvrdí, že vlastní ten nejoriginálnější  a pravý recept. Prošla jsem stovky receptů a našla ten svůj. Cannoli mohou chutnat velmi sladce nebo naopak mohou být  i téměř bez cukru. V každém případě jsou to smažené trubičky, plněné sladkou krémovou náplní z ricotty nejlépe ovčí. Cannoli jsou velmi oblíbené i v americké kuchyni kam  recept dovezli italští emigranti. V Americe trochu zmutovali a plní se nugátovým krémem nebo mascarpone. Občas se objeví jako náplň žloutkový krém. Velikost Cannoli je různá od malinkých, kterým se říká cannulicchi až po obrovské. Původně se Cannoli smažili pouze v době masopustu dnes se s nimi setkáte jako s běžným dezertem v nabídce italských cukráren i kaváren. Tak že, pokud chceme být autentičtí měli by Cannoli vypadat takto : smažené těsto s obsahem marsaly je základ, náplň ovčí ricotta, zdobení: čokoládové vločky nebo kandované višně, kandovaná citrusová kůra a sekané čerstvé pistácie. Na závěr se cannoli pocukrují moučkovým cukrem. Velmi netradiční způsob plnění může být arašídové máslo. Zkuste si je usmažit a zamilujete si je už při  jejich přípravě .

 

Suroviny:

5 lžiček jemného krystalového cukru
5 lžic másla
1 vejce
3 1/2 lžic suchého bílého vína
2 lžíce cukru navíc
vanilkový cukr
špetka soli
150 g polohrubé mouky
1 lehce našlehané vejce
rostlinný olej na smažení
pudrový cukr na pocukrování

 

Náplň:

500 g čerstvé Ricotta sýru
100 g cukru
2 lžíce vody z pomerančového květu, nebo pomerančové šťávy
50 g míchané pomerančové a citronové kůry
40 g na jemno nakrájené cukrové anděliky
50 g cukrových třešní na jemno posekaných
90 g tmavé čokolády na jemno posekané

 

Postup:

Utřeme cukr s máslem, zlehka. Zamícháme do něho vejce, víno, cukr, vanilkový cukr a sůl. Po troškách přidáváme mouku a vypracujeme vše v hladké a vláčné těsto. Přikryjeme a necháme stát v chladnu asi 2 hodiny.

Vyválíme těsto na 2 mm a nakrájíme ho na 16 čtverců o velikosti 12 cm. Položíme kovové trubičkové formičky na připravené čtverečky těsta. Protilehlé rohy těsta potřeme našlehaným vejcem a přeložíme je na formičce přes sebe. Dobře rohy přitiskneme.

Rozehřejeme dostatečné množství oleje, aby pokrýval celé cannoli. Když je olej hodně rozehřátý, opatrně do něho ponoříme 3–4 cannoli a osmažíme je do zlatohněda (asi 1 1/2 –2 min.). Stejně osmažíme i  zbytek trubiček. Vyjmeme je a osušíme na ubrousku. Když jsou úplně vychladlé, tak vyjmeme trubičkové formičky.

Naplníme trubičky náplní, ozdobíme je na koncích třešněmi, poskládáme je na mísu, pocukrujeme je a podáváme je studené. Nedáváme je však do chladničky!

 

Nádivka:

Zamícháme ricotta pomocí vidličky. Přidáme cukr, vanilkový cukr a vodu z pomerančového květu, nebo pomerančovou šťávu. Ricotta má být krémová. Zamícháme dovnitř obojí kandovanou kůru, anděliku, cukrové třešně a čokoládu.

Napsat komentář