Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Český česnek

Český česnek má i ve světě dobré jméno. Je to tím, že české odrůdy jsou velice kvalitní díky neustálému ozdravování. Bohužel o český česnek v minulosti nebyl příliš velký zájem, neboť ho vytlačoval česnek čínský, který byl mnohem levnější. Lidé dávali přednost nízké ceně před dražší kvalitou. Teprve před rokem se situace začala zlepšovat ve prospěch českého česneku. Zákazníci si uvědomili, že čínský česnek se s českým rovnat vůbec nemůže.

Česnek je znám nejen v kuchyni, nedají se mu upřít ani jeho léčebné účinky. Kromě účinků proti dlouhé řadě nemocí se používá jako prevence proti nachlazení i nádorovým onemocněním. Existuje jen velmi málo produktů, které mu mohou konkurovat svou účinností.

Na internetu můžeme najít spoustu dohadů o českém česneku. Proto můžete narazit na spoustu nepravdivých informací a „rad“, které ovšem mají úplně opačný účinek. Jejich dodržením totiž můžete nejen poškodit svůj česnek, ale vážně ohrozit své pěstitelské aktivity na mnoho let dopředu. (Se špatnou sadbou si můžete na zahrádku zavléct choroby a škůdce, které se v zemi udrží dlouhé desítky let.) Tento web vznikl ve snaze vnést do tohoto zmatku trochu pořádku tím, že zde budou publikovány co možná nejpravdivější a podložené informace.

Fakta o česneku najdete také na stránkách Ing. Jana Kozáka, který se českým česnekem už spoustu let zabývá.

 

Napsat komentář