Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Dinopark Szklarska Poreba Polsko

Dinopark

Dinipark

 

 

Kuchtici recepty Na cestách tentokrát navštívili Polsko a vyhlášený Dinopark Szklarska Poreba. Kousek za česko – polským přechodem Harrachov se nachází toto podhorské městečko, které při cestě do Dinoparku nemůžete minout. Cesta z Poreby do parku je slušně značená, takže by jste neměli mít problémy. Parkoviště je zdarma.

 

Jste připraveni setkat se s plazy starými několik set milionů let?!

Jestli ano, tak račte do Dinoparku, kde najdete modely několika desítek dinosaurů v životní velikosti, které byly rozmístěny mezi skalami a pahorky na území obrovského lesa.

Dinopark

Každý z těchto prehistorických plazů vypadá jako živý – někteří si klidně trhají listí z nejvyšších větví v lese, jiní se chystají skočit za kořistí.

Dinopark

Jiní vypadají tak, že osoby se slabými nervy se jim raději vyhnou pohledem. Třeba takový krutý masožravý dravec Albertosaurus – „ještěr z Alberty” nalezený v jedné z kanadských provincií. Nebo Centrosaurus – býložravý rohatý dinosaurus s lebkou delší než 1 metr.

Jeho „límec“ měl dva kůží pokryté zmenšující otvory. A mnoho jiných jedinců, jejichž názvy jsou známy pouze nejzarytějším fanouškům pradávné historie naší Země.

Pro ty, kteří mají po setkání s prehistorickými ještěry ještě málo emocí, je připraveno 5D kino. Jedná se o jednu z nejmodernějších atrakcí spojující prvky 3D kina s doplňkovými efekty, např. hýbajícími se a vibrujícími sedačkami, tryskající vodou, foukajícím větrem nebo sněžením.

Dinopark

Divák má dojem, že je součástí filmu. Je to skvělá zábava a zároveň poučení pro všechny. 5D kino vám poskytne neuvěřitelné zážitky a probudí všechny vaše smysly.

Pro nejmenší objevitele je mj. připraveno obří pískoviště s kostrou dinosaura. Dinopark je dobrodružným místem pro děti, rodiče i prarodiče. Dinopark je ideální kombinací vzdělávání, rekreace a odpočinku. Můžete si zde vyzkoušet i rýžování zlata.

Dinopark

 

 

Co se tyče gastronomie přímo v parku, tak to není žádná hitparáda. V této restauraci byl sice ochotný personál, ale výběr byl malý a jídlo působilo dost unaveně. Cena jídla se pohybuje mezi 13 – 17 zlotými.

Dinopark

 

Je zde ještě jeden bufet, kde můžete pořídit párek v rohlíku za 6 zlotých, ale nebyl špatný. Pokud přijedete na celý den, je lepší vzít si sebou svačinu.

DinoparkDinopark

 

Pro informaci přinášíme aktuální ceník. Dítěti je výhodnější přikoupit zlatý lístek za 35 zlotých. Většinu atrakcí má potom zdarma a může je navštívit kolikrát chce. Opravdu se to vyplatí.

Godziny otwarcia

Codziennie – 10.00-19.00

 

 

Cennik

Bilet normalny – 20 zł
Bilet ulgowy dzieci i młodzież do lat 12 seniorzy (powyżej 65 lat) – 16 zł

Bilety rodzinne:
2+1 (2 osoby dorosłe + dziecko do 12 lat lub senior powyżej 65 lat) – 50 zł
2+2 (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 12 lat lub seniorów powyżej 65 lat) – 65 zł
Bilet grupowy – 14zł/os. więcej

Dzieci do 1m wzrostu – wstęp gratis
(pod opieką rodziców; nie dotyczy grup zorganizowanych)
Przewodnicy akredytowani w Parku – wstęp gratis

Czas pobytu ograniczony godzinami otwarcia Parku

 

W cenie biletu

- ścieżka z dinozaurami
- galeria iluzji
- zwiedzanie wioski indiańskiej
- place zabaw
- piaskownica ze szkieletem T-Rex’a

- piaskownice z zabawkami dla maluchów
- Nordic Walking
- boule

- pojazdy Flinstonów

- parking

 

 

V samotné Szklarské Porebě je nabídka občerstvení o poznaní větší, ale restaurace nabízejí spíše fast food.

DinoparkDinoparkDinopark

 

Ve městě je bobová dráha a pro děti zábavná pouť.

DinoparkDinopark

 

 

Celkově je výlet opravdu pěkný zážitek a můžeme ho jenom doporučit.

Napsat komentář