Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Dresden – Německo

Kuchtíci recepty na cestách navštívili tentokrát německé město Dráždany.

Drážďany jsou asi nejsnáze dosažitelným větším městem Německa. Od Prahy jsou vzdáleny cca 150 kilometrů, které díky dálnici zvládnete za 2 hodiny pohodové jízdy. Proto mnoho Čechů míří za nákupy právě tam.

Nejvýhodněji nakoupíte během letních a zimních výprodejů. Ty začínají tradičně poslední pondělí v lednu, respektive červenci a trvají cca 10 dní. V neděli je až na vyjímky v obchodech po celý rok zavřeno!
Prager Strasse
Nákupní třída v centru města. Jsou zde desítky menších i větších obchodů, včetně oblíbeného obchodního domu Karstadt. Také je zde poměrně nový, velký nákupní dům Centrum Galerie, kde lze i dobře zaparkovat (v roce 2012 jen za 3.5 eura na den).
Staré město – Altstadt
V historickém centru města dobře nakoupíte v Altmarkt Galerii, která leží v rohu velkého náměstí Altmarkt (v roce 2011 byla výrazně rozšířena). Na tomto náměstí je v předvánočním období velký vánoční trh, který rozhodně stojí za návštěvu. Dá se zde v pohodě parkovat, cena na den asi 6 Euro, ale u hlavního vlakového nádraží, okolo kterého pojedete do starého centra  z odbočky dálnice E55 – exit 3, je to zadarmo.
Nové město – Neustadt
Na druhém břehu Labe, severně od Altstadtu, naleznete Neustadt. Nejvíce obchodů je v okolí ulic Hauptstrasse a Königstrasse. Zvláště na Königstrasse je řada exkluzivních butiků a nejlepších restaurací ve městě. Tato oblast se označuje jako “Barokní čtvrť”, neboli Barockvierte. Zde si musíte připravit naditou peněženku.
Elbepark
Na severozápadním okraji města se nalézá velký nákupní komplex Elbepark. Jezdí sem tramvaj 9 a 13, ale nejlépe se sem dostanete autem po E55 (sjezd na Neustadt). Nákupní centrum leží napravo od dálnice a je zde 4500 bezplatných míst k parkování. Součástí nákupního centra je i obchod IKEA.
Kaufpark
Na jihovýchod od Drážďan, nedaleko Lockwitz, leží nákupní centrum Kaufpark. Pro Čechy je poloha tohoto nákupního centra nejvýhodnější. Naleznete zde několik desítek obchodů (např. H&M, Media Markt, Sconto, atd.)Ceny jsou zde podobné jako u nás, ve slevách padají drtivě dolů, ale i ted se zde dají koupit jeansy za 35 Euro a když si vezmete dvoje, tak 60 Euro. Elektronika taky jde, X Box 360 250 GB  za 358 Euro.  Jídlo je zde asi tak stejně drahá jako u nás , ale kvalita tu naší vysoko převyšuje. Takže výlet spíše za kvalitou.

.

 

Napsat komentář