Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Bůčková mortadela s mletou paprikou

4 porce:

1000 g libovějšího vepřového bůčku,5 vajec,3 česneky,1 lžička vegety,1,5 lžičky soli,1 lžička mletého pepře,špetička nastrouhaného muškátového oříšku,na obalení mletá sladká paprika

Postup:

Bůček najemno umeleme (nebo si necháme umlít přímo u řezníka), přidáme syrová vejce, utřený česnek, vegetu, pepř, sůl, oříšek a řádně rukama promícháme. Necháme v chladu 24 hodin odstát.

Druhý den dáme připravenou hmotu do salámového obalu, který se dá koupit a je již na jednom konci pevně zavázán – uvedené množství rozdělíme do dvou obalů, aby se salámy vešly do pekáče k uvaření. Můžeme ale dělat i v mikrotenových sáčcích či v pergamenu. Vždy musíme dbát, aby oba konce byly pevně zavázany – konec přeložíme, zavážeme, znovu přeložíme a znovu pevně zavážeme.

Vložíme do pekáče (hrnce) s vařící vodou a vaříme 90 minut. Po vyjmutí z vody necháme vychladnout, obal odstraníme i s utuhnutým sádlem a celý salám obalíme ze všech stran v paprice.

Mortadelu podáváme nakrájenou na kolečka nebo menší kousky plátků přímo na kouscích pečiva (veky) jako jednohubky, případně využijeme jako součást obložené mísy (na obrázku spolu s plátky rajčat, na menší části nakrájenými paprikami a nakládanými okurkami).

zpět

Napsat komentář