Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Jak na to..

babička

 

Polévky masité …………..

 

Polévkou nazýváme odvar masa a zeleniny. Uvařiti dobrou hovězí polévku, jest umění a hospodyňka musí polévce zvláštní péči věnovati, neboť polévka je základ celého oběda.

Především nutno dbáti na to, aby maso, určené pro polévku, bylo čerstvé a jadrné i úplně zdravé, jen takové maso dává polévce dobrou chuť.

Nejlepší maso na polévku jest z květového nebo osekaného ocasu, z hrudi nebo z pera. Též s krkovice a plece jest chutné polévka.

Síla polévky se řídí podle toho, mnoho – li masa a jaké množství polévky vaříme.

Maso nejprve rychle omejeme ve studené vodě –  nikdy nesmí maso ve vodě dlouho ležeti, poněvaž se šťávy z něho vymočí do vody a maso na chuti i jakosti pozbývá – sklepneme je paličkou a připravíme v hrnku, potřebnou vodou naplněného, k ohni. Stavíme – li maso do studené vody, je lepší polévka. Stavíme – li je ale do vody vařící, obdržíme chutnější, šťavnatější maso.

V domácnosti je nejlepší, dáti do studené vody vařiti hovězí kosti, játra atd. a teprve, když se tato polévka vaří, vložiti do ní i maso.

Maso osolíme, přidáme přísadu zeleniny/mrkev, petržel, por, kapustu, celer, květák, brukve atd./ a necháme polévku docela zvolna vařiti, až jest maso měkké.

Přidáme do polévky s masem vařiti různé drubky z drůbeže, jest polévka tím lepší.

Kdo si libuje v polévce pěkně do hněda zbarvené, musí dáti zeleninu, játra, drůbky z drůbeže nejdříve na másle do hněda dusiti a pak teprve přidati do polévky k povaření.

Když jest maso měkké, což trvá obyčejně tři hodiny, odstaví se polévka a nechá se na vlažném místě stát, aby se učistila. Za krátkou dobu usadí se nečistota a polévka se sítem může procediti.

Do procezené polévky zavaří se různé zavářky. Maso podává se uhledně nakrájeno, zelenou petrželí, nebo různými okrasami ozdobeno, s omáčkou na stůl…………………

 

Napsat komentář