Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Klasická česká kuchyně

babička

 

 

Vaření jest umění, jež od pradávna určeno je ženám. Muž opatřuje svoji rodinu prostředky peněžitými, žena má se starati o domácnost a dobrou kuchyni.

Každá žena má si osvojiti umění kuchařské i ta, jež si může výbornou kuchařku platiti. Kdo umí pracovati, umí i poručiti. Žena jež sama výborně vařiti dovede, ocení umění své kuchařky docela jinak než ta, která v kuchařství ničemu nerozumí.

Dobrá kniha kuchařská nezasvětí sice žádnou ženu úplně  v taje umění kuchařského, ale jest výbornou pomůckou všem hospodyním, pečlivým o svou rodinu a domácnost.

Po celém světě – a to plným právem  - vyhlášena jest naše kuchyně, kuchyně česká. Česká kuchařka jest všude hledána a výborně placena.

 

Moudrá slova. Bohužel neuvěřitelná spousta kuchařských pořadů, kuchařek a kuchařských časopisů v této tradici nepokračují a mnohdy bohužel naší českou kuchyni przní. Projel jsem celý svět a věřte, že je málo zemí, kde o naší kuchyni neslyšeli. Je těžká, hodně podobná francouzské, málo kdo ji opravdu umí, ale je krásná.

Objevil jsem na půdě u babičky kuchařku její maminky a právě pro oživení tradice vám budu její recepty přinášet i s dobovým textem a radami. Začneme pěkně od polévek………….

Doufám, že se vám recepty budou líbit a vy objevíte krásy opravdové české kuchyně.

 

 

Napsat komentář