Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Kouřimská skála – Letní festival pro celou rodinu

 

 

Kuchtíci recepty na cestách zavítali do městečka Kouřim, pyšnící se středobodem Evropy na již 13.ročník Putování za pohádkou aneb Loučení s prázdninami, věnovaný  hudební vzpomínce na  Petra Muka.

 

Ubytovali jsme se v centru města v krásném penzionu U Patrona, kde za noc v pokoji se sociálním zařízením zaplatíte 300Kč za lůžko.

 

 

 

 

 

 

 

Celé odpoledne začal programem Putování za pohádkou, kde děti plnily různé pohádkové úkoly.  O hudební zábavu pro děti se postarali skvělí Maxim Turbulens.

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 20 hodin proběhl vzpomínkový pořad na Petra, kde vystoupili jeho kamarádi a přátelé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Věčer byl plný pohody a vzpomínek  a všichni zůčastnění si ho velice užili.

 

 

 

 

 

O občerstvení se celý den starali kouřimští občané, kteří připravili skvělé občerstvení, upekli koláče a buchty, naplnili houstičky sýrem, šunkou a zeleninou, grilovali maso, pekli bramboráky, klobásy, vuřty a mnoho dalších lahůdek. Čepovaly se nealko nápoje pro děti a řidiče, pivko ve třech druzích pro pivaře za dvacku  a vínko pro ty co ho mají rádi.

Celá akce, pořádaná místními občany a muzikanty, kteří účinkovali bez nároku na honorář , jen z kamarádství a úcty  k Petru Mukovi, který do Kouřimi často jezdil zkoušet se svou kapelou , hrát fotbal i navštěvovat  spoustu svých známých, proběhl skvěle. Celý večer byl velmi  pohodový, připravený lidmi pro lidi, což se v dnešní uspěchané a konzumní době již téměř nevidí.

Hodnocení je zbytečné – Kdo nebyl v Kouřimi jako by nežil…

 

 

 

 

Napsat komentář