Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Několik rad o vaření

 

Vaření

 

 1. Pokud nemůžete rozválet těsto, protože je tuhé, vložte ho mezi dvě fólie. Po rozválení je odstraňte a těsto dejte na plech. Tento postup je ideální třeba před pečením pizzy.
 2. Jestli chcete, aby uvařené brambory, těstoviny nebo rýže vydržely co nejdéle teplé, zabalte hrnec do velké osušky a dejte ho pod peřinu.
 3. Nedaří se vám smýt z mísy nebo vařečky zbytky těsta? Nejprve je opláchněte studenou vodou a pak teprve teplou.
 4. Když pečete koláč z kakaového těsta, do kterého jde i mléko, ohřejte ho. Těsto bude ještě tmavší.
 5. Těsto na palačinky se vám nepřilepí na pánev, když ji předem potřete syrovou bramborou.
 6. Zelenou petrželovou natí hezky ozdobíme téměř každé jídlo. Tenhle zdroj vitamínů vám vydrží dlouho, když čerstvou nať posekáte a promícháte se solí v poměru 1:4. Skladujte ji v skleněné nádobě.
 7. Dobrá krémová polévka zasytí i zahřeje. Před servírováním do ní přidejte kousek obyčejného másla. Takhle její chuť zlepšíte a zvýrazníte.
 8. Máte v polévce příliš mnoho mastnoty? Vložte na chvíli do mrazáku lžíci a pak s ní projděte po hladině polévky. Stejně vám pomůže i led zabalený v utěrce.
 9. Připravili jste řídkou polevu a ztéká vám z dortu? Přidejte do ní trochu moučkového cukru a znova vymíchejte.
 10. Tajemství vydatné, horké polévky spočívá v kombinaci masa a zeleniny. V kuřecím mase je obsažený zinek, který aktivuje buňky, jež nás chrání před bacily. Zelenina zase dodává vitaminy A, B a C. V polévce nesmějí chybět nikdy pórek, cibule a česnek. Směs rostlinných a živočišních proteinů totiž zbavuje sliznici otoků. Pokud si přidáte do polévky chilli a zázvor, její léčebné účinky se ještě zesílí.
 11. Měkké řízky. Řízky večer naklepejte, dejte do misky a zalijte minerálkou. Přes noc je uložte do lednice. Druhý den budou krásně měkké a navíc obohacené o minerály.
 12. Poleva na dezerty se bude krásně lesknout a bude lahodnější, když do ní přidáte ledové kaštany. Že není poleva úplně hladká? Nic není ztraceno. Nahřejte ji s pomocí vysoušeče vlasů a pak jednoduše upravte nožem.
 13. Buchty jako od maminky. Kynuté těsto bude nadýchanější, když do něj těsně před pečením vmícháte tři lžičky horké vody. Pokud na povrch dáváte drobenku a lepí se vám, přidejte do ní trochu mouky a znovu ji promíchejte. Bude ještě chutnější, když ji potom, co ji nasypete na koláč, polijete zakysanou smetanou nebo šlehačkou. Buchty by se měly péci pomaleji, aby pěkně zčervenaly a uvnitř nebyly surové. Oproti tomu koláče z kynutého těsta pečte zprudka. Budou kypřejší. Aby vám povrch brzy neokoral, potřete pečivo hned poté, co je vyndáte z trouby, roztokem, který připravíte smícháním jednoho deci vody a stejného množství rumu s dvěma lžičkami cukru. Zůstanou dlouho vláčené. Jestliže se ale už stalo a trochu vám okoraly, stačí je potřít mlékem a chvíli zapéct v troubě. Budou zas jako čerstvé.
 14. Válíte těsto na nudle nebo na závin a ono se vám přilepí na vál? Když se ho snažíte odlepit, obyčejně se potrhá a musíte začít znovu. Pomůžete si obyčejnou nití. Oběma rukama ji napněte a pod těstem protáhněte. Pomoučněte vál a můžete pokračovat v práci bez problému.
 15. Když chcete snadno vyndat veškerý obsah kelímku s jogurtem nebo zakysanou smetanou bez zbytečných ztrát, nepoužívejte lžíci. Vezměte misku, do které chcete potravinu vyklopit, z jogurtu nebo kelímku se smetanou odstraňte víčko, otočte kelímek dnem vzhůru a zabodněte do dna ostrý nůž. Nůž vytáhněte a s kelímkem klepněte. Vypadne celý obsah a uvnitř nezůstane vůbec nic.
 16. Nákyp se vám určitě nespálí, když ho těsně před dopečením na pár minut pokryjete archem alobalu.

 

Napsat komentář