Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Pizzeria Grosseto – Praha, Náměstí Míru

Pizzeria Grosseto – Náměstí Míru

Kuchtici recepty na cestách zavítali tentokrát do vyhlášené pizzerie v centu Prahy.

Byli jsme uvedeni příjemnou obsluhou ke stolu, který byl vtěstnán mezi několik dalších, takže o soukromí nemůže být ani řeči. Připadali jsme si jako na Hlavním nádraží po jeho rekonstrukci. Nad námi železné patro, těstě vedle nás další hosté, mohli jsme si jíst vzájemně z talíře.

Obsluha příjemná, leč neosobní, s poměrně dlouhými intervali  mezi objednávkou a přinesením objednaného. Na uvítanou jsme dostali, tak jako každý host restaurace, bylinkové máslo a plátky bagety. Objednali jsme si risotto Grosseto, pizzu Basilicata, Gnocchi alla mostarda a Spaghetti  con ragu alla Bolognese.

Pizza Basilicata – 169.- Kč

PIZZA

 

Tomaty, mozzarella, šunka, prosciutto crudo, cherry rajčátka, hobliny parmazánu, čerstvá bazalka. Poměrně slušná pizza. lehce unavená bazalka a cherry rajčátka, jinak standart.

 

Risotto Grosetto – 139 . – Kč

RISOTO

 

Divoká rýže s kuřecím masem, hráškem, kukuřicí a čerstvou paprikou. Na italské risotto, byť z divoké rýže,  dost velká sucharda. Ne příliš dochucené.

 

Gnocchi alla mostarda –  175 .- Kč

jidlo1

 

Kousky vepřové panenky s pikantní hořčičnou omáčkou. Posuďte sami.

 

Spaghetti  con ragu alla Bolognese – 139 .- Kč

 

NOKY

 

 

Masové ragů s čerstvými bylinkami v tomatové omáčce. Jídlo, které si většina z nás dělá doma. Hodně nedochucené, ani parmazán to nezachránil.

 

Dali jsme si právě tato čtyři zdánlivě obyčejná jídla, která jsou jakýmsi základem italské kuchyně, abychom si ověřili jejich kvalitu v této vyhlášené restauraci. Shodli jsme se na lepším průměru. Určitě restauraci znovu navštívíme a zaměříme se na steaky a saláty.

Restaurace asi nebude vzhledem k cenám určena pro klasický rodinný oběd nebo večeři. Myslíme, že by se zde rodina díky stísněným prostorám asi necítila dobře. Pořád máte totiž pocit, že pokud nekonzumujete, máte zaplatit a uvolnit místo jiným hostům. Ale jinak je restaurace upravené a čistá, obsluha ochotná a tak pokud nemáte hluboko do kapsy a nevadí vám poměrně stísněné prostory, můžeme restauraci doporučit.

Napsat komentář