Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Tradice bulharské kuchyně

bulharsko-vlajka-tarnovo-carevec-5585

Pro bulharskou kuchyni jsou jedinečné tři základní položky,které jsou používány při přípravě pokrmů,již od dávných dob.Jedná se o bílý slaný sýr, který je specifický svým složením a vyrábí se z ovčího nebo kravského mléka.Je znám též pod označením balkánský sýr nebo sýr feta. Tento sýr je neoddělitelnou součástí bulharských jídel.

Jogurt (kiselo Monaco) obsahující bakterii ,,lactobacterium bulgaricum,, , který nenajdete jinde na světě.Bulhaři konzumují tento jogurt v různých formách každý den po celý rok.

Nakonec je to čubrica (česky saturejka,latinsky saturea hirtensis).Rostlina která běžně roste v Bulharsku.Svými vlastnostmi je podobná oregánu.Po sklizni se drtí a používá na ochucení velkého množství jídel jako koření.

Dalším faktorem ovlivnující bulharskou kuchyni je dostatek minerálních vod.V Bulharsku se nachází velké množství minerálních pramenů.Všechny tyto specifické součásti spoluvytváří jedinečné aroma bulharských jídel,které jim přináší věhlas daleko za hranicemi Bulharska.V bulharské kuchyni nalezneme též mnoho tureckých jídel,protože území dnešního Bulharska bylo pět století pod tureckou nadvládou.

Ted již nezbývá nic jiného,než vám popřát dobrou chut.

 

Napsat komentář