Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Pečený pangasius s žampiónovou nádivkou

Na svých toulkách za rybami jsem narazil na věc dosud nevídanou – v nabídce byl zmražený, celý, pouze vykuchaný s odříznutou hlavou, sumeček žraločí (Pangasius Hypophthalmus). Dosud jsem jej v obchodech nacházel jen ve formě mražených filetů. Pochopitelně jsem si nemohl nechat ujít příležitost vyzkoušet, jak se bude tato ryba chuťově vyjímat s nádivkou a upečená. Celá ryba vážila asi 600 g, což je naprosto postačující velikost pro dvě osoby.

Ingredience:

1 celý mražený kuchaný pangasius bez hlavy,
2 starší rohlíky,
200 ml mléka,
2 vejce,
10 dkg kapřího mlíčí,
10 dkg žampionů,
1 lžíce nasekané zelené petrželky,
směs rybího koření Vitana,
drcený kmín,
pepř,
sůl,
2 lžíce oleje na podlití.

Příprava:

Nádivka: Rohlíky nakrájíme na kostičky, přelijeme mlékem a necháme nasáknout. Mlíčí a žampiony nasekáme nadrobno, přidáme k lehce vymačkaným rohlíkům, přidáme žloutky, okořeníme solí, pepřem a kmínem a promícháme. Do směsi lehce vmícháme tuhý sníh ušlehaný z bílků.

Rybu necháme zvolna rozmrazit ve spodní části ledničky. Je dodávaná bez rozříznutého břicha, vnitřnosti byly vyjmuty otvorem po odříznuté hlavě, proto přímo vyzývá k naplnění nádivkou. Druhý den ji řádně vymyjeme a filetovacím nožem uvnitř podél páteře nařízneme maso po obou stranách tak, aby vznikly kapsy na nádivku až do ocasní části. Dáváme přitom pozor, abychom neprořízli kůži. Rybu zvenku i zevnitř potřeme rybím kořením a břišní dutinu i s vytvořenými kapsami naplníme nádivkou. Otvor po hlavě přikryjeme kouskem alobalu, vložíme do pekáčku va jehož dno jsme nalili olej, přidáme 3 lžíce vody, přiklopíme a pečeme na 180°C 45 minut. Poté pekáček odklopíme, rybu přelijeme výpekem a pečeme nepřikryté ještě dalších 10 minut. Zbytek nádivky upečeme zároveň s rybou v zapékací misce.

Malé doporučení: Alobal potřete máslem, aby se ryba nepřichytila, jako se to stalo mě! :-

 
zpět

Napsat komentář