Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Košíčky plněné masovou směsí

Potřebujeme:
hladká mouku na rozválení těsta, 300 g listového těsta, 360 g upečeného masa (vepřového, kuřecího, krůtího), 4-5 lžic majonézy, 4 lžičky dijonské hořčice, 1/4 lžičky drceného červeného pepře, špetka mletého černého pepře, sůl, 2-3 lžíce opražených plátků žampionů, 3 lžíce zeleného hrášku

Jak na to:
Slabou vrstvou mouky posypeme vál a vychlazené listo­vé těsto rozválíme na obdélník o síle 2 mm. Pomocí tvořít­ka z něj vykrajujeme kolečka, kterými vyložíme formičky ve tvaru košíčků, nebo si připravíme formu na pečení mufin a otvory vyložíme kolečky těsta do tvaru mističek. Těsto dobře přimáčkneme ke stěnám.
Ze zbylého listového těsta vykrájíme trojúhelníčky jako „okvětní plátky a vodou tyto trojúhelníky přilepíme k okrajům mističek z těsta. Troubu předehřejeme na 180 °C.
Vytvarované listové těsto na dně a na stranách propícháme vidličkou, aby pára, která se během pečení tvoří, z těsta unikala. Plech vložíme do trou­by a pečeme dorůžova 12 -17 minut.
Maso rozkrájíme na drobné kostičky. Jednu až dvě lžíce těchto kostiček si odložíme stranou na ozdobení. Ostatní vsy­peme do vysoké nádoby a rozdrtíme je najemno. K základu přidáme majonézu a dijonskou hořčici. Směs opepříme a osolíme. Suroviny důkladně spojíme a uložíme na 30 minut, v chladnu.
Upečené košíčky vyjmeme z trouby, vyklopíme opatrně z forem a necháme zcela zchladnout. Masovou směs naplníme do sáčku a do každé mističky ji nastříkáme těsně pod okraj. Navrch ozdobíme plátky žampionů, zeleným hráškem a kos­tičkami masa.

zpět

Napsat komentář