Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Holubi divocí pečení

Na másle pečení holubi se slaninou.

  Pro 6 osob:
6 ks mladých holubů
6 ks plátků slaniny
6 ks zrnek pepře
4 ks zrnek nového koření
1 ks bobkového listu
120 g másla
  zvařinový vývar (z hovězích kostí)
  sůl
 1. Připravené, očištěné holuby s odseknutou hlavičkou uvnitř i na povrchu osolíme, křidélka vykloubíme nazad a založíme, stojáčky v kloubu ohneme zpět a zastrčíme ze stehýnka
  2. Potom holuby obalíme slaninou a nití převážeme
  3. V kastrole rozpustíme máslo, do něho vložíme připravené holuby, přidáme kořením podlijeme vývarem, zakryjeme pokličkou a v troubě dusíme do poloměkka
  4. Pak pokličku odstraníme a holuby dopečeme
  5. Při dušení i pečení holuby obracíme a přeléváme je vypečenou šťávou, ke které podle potřeby přidáváme vývar
  6. Z měkkých holubů odstraníme nitě, holuby upravíme na nahřátou mísu a přelijeme procezenou šťávou.

  Doporučení:
  - Příloha: Opečené brambory nebo dušená rýže a kompot.

  Poznámka:
  - Zvěř pernatou škubeme bez předchozího opařování, a to odzdola nahoru ke hlavě, tj. opačným směrem, než škubeme domácí drůbež. Při škubání si počínáme opatrně, abychom nepotrhali kůži. Po oškubání drobná peříčka i chmýří ještě opálíme, popř. odstraníme péřovou stříž, která broky byla zatlačena pod kůži. U tetřevů, tetřívků a jeřábků obvykle ještě stahujeme kůži, protože nejen kůže, ale i tuk, který se popřípadě nachází pod kůží, bývá často zažluklý.

  - Očištěnou pernatou zvěř vyvrhneme (vykucháme) stejným způsobem jako drůbež domácí a teprve krátce před tepelnou úpravou ji dobře omyjeme.

  - Nejčastěji se u nás vyskytuje divoký holub, zvaný hřivnáč, vzácněji holub doupňák. Maso, zvláště maso starých divokých holubů, je dost tuhé konzistence, a proto se nejlépe hodí na vaření, zejména na polévku, kterou labužníci velmi oceňují. Maso z uvařených holubů nakrájené na kostečky se pak zužitkuje jako vložka do polévky anebo na strojku umleté k přípravě hašé.

 
zpět

Napsat komentář