Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Cibulové placky

Potřebujeme:
Měkké těsto: 1 kg hl.mouky, víc jak 1/2 l (600 ccm) vlažné vody Náplň: cibule nakrájená nahrubo nebo celý pórek nakrájený na kolečka, podle chuti můžete vlastně přidat cokoli, olej na potření těsta, pepř, sůl, tuk na smažení

Jak na to:
Mouku dejte do mísy a postupně přilévejte vodu. Těsto zpracovávejte nejprve vařečkou a nakonec rukama na válu asi 5 až 10 minut. Pak ho nechte odpočinout asi půl hodiny. Během této doby těsto ještě několikrát propracujte. Z těsta vyválejte placku asi 3 až 5 mm silnou.
Potřete ji olejem a posypte solí, pepřem a nakonec vydatně cibulí. Placku zarolujte a roládu stočte do tvaru šneka. Válečkem rozválejte a silnější placku velikosti pánve. Opékejte ji do zlatova po obou sranách na teflonové pánvi s menším množstvím tuku. Během pečení pánev na chvíli přikryjte pokličkou, aby se placka dobře propekla. Na povrchu musí být křupavá a uvnitř vláčná.
Obdobně se dělají škvarkové placky. Těsto se nepotírá olejem, ale poklade se vrstvou mletých nebo nadrobno nakrájených škvarků. Cibule nebo pórku se pak dává méně.

zpět

Napsat komentář