Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Trippa alla Florentina

trippa

 

 

 

Toto jídlo bylo původně jídlo chudých. Populárním se stalo až tehdy, kdy jejich recept zapsal Bartolomeo Sacchi, známý kuchař patnáctého století, do své kuchařky.

Dršťky se samozřejmě nepřipravují jen v Toskánsku.V každém regionu Itálie, vaří držťky na nejrůznějšíi způsoby. Dršťky jsou totiž skvělé pro svou schopnost absorbovat chutě. Takže nebuďte překvapeni, když uvidíte Trippa alla Genoese nebo Trippa alla Romana.

Trpělivost – to je to jediné slovo, které musíte mít na paměti, když tohle jídlo budete připravovat. Zkrátka dršťky potřebují čas, aby nebyly tuhé a aby se dokonale spojily s omáčkou.

 

Suroviny:

1 kg drštěk
500 g nakrájených rajčat
4 stonky celeru,
2 mrkve
1 cibule,
1 sklenka vína,
parmezán podle chuti,
50 g másla,
olivový olej

Postup:

Dršťky nejprve důkladně omyjeme a překrájíme na menší kousky. Poté si nakrájíme všechnu zeleninu a necháme ve větším hrnci na olivovém oleji zpěnit. Pak přidáme dršťky, zalijte vínem a necháme ho odpařit. Poté je čas na rajčata, která nakrájená přidáme. Ztlumíme plamenu a vaříme dvě hodiny. Na konci vaření přidáme máslo. Při podávání posypeme nastrouhaným parmazánem a pokapáme olivovým olejem…..

Podáváme s bagetkou.

Napsat komentář