Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Konzervování ovoce

babička

Konzervování ovoce

Ovoce určené k zavařování musí být čerstvé, nejlépe ručně česané. Nejlepší jest ovoce s dužinou tuhou, které není ještě úplně přezrálé. Nedozrálé ovoce jest kyselejší a musí se k němu dáti mnoho cukru, čímž ztrácí svojí vlastní chuť. Ovoce se ve sklenicích pečlivě srovná, aby zbylo co nejméně volného místa. Tím nemění ovoce po zavařování své plochy a ve sklenici neplave. Věčí ovoce jako hrušky, jablka a meruňky nutno rozpůliti nebo rozčtvrtiti.

 

 

Loupání ovoce

Švestky, broskve, meruňky a ovoce mající hořkou a tuhou slupku zaváří se věčinou oloupané, Aby se ovoce dalo dobře oloupati, ponoří se asi na 2 minuty do vařící vody a pak se slupka snadno stáhne.

 

 

Cukrový roztok

Roztok cukrový jest velice rozdílný a řídí se dle druhu ovoce. Do čisté vody sype se odvážený cukr a dá se vařiti. S počátku musí se vodou míchati tak asi pět minut vařiti při čem se sbírá nečistá pěna. Prochladlý roztok nalije se pak na připravené ovoce ve sklenici. Některé ovoce jako zahradní jahody, borůvky, rybíz a meloun, posype se krystalovým cukrem a ukládá se ve studenu. Druhý den se sklenice doplní ovocem a pak se zaváže.

 

Přepis v původním znění, tak jak to prababička zaznamenala.

Napsat komentář