Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Kuchyně

Kuchyně

Stylová kuchyně spočívá v rozumném uložení techniky, v účelnosti a praktičnosti. To vše musí byt zapracované do jednotného celku. Jaká je vaše výška? Není to zvláštní otázka. Otázka výšky člověka, který bude v kuchyni v převážné míře vařit, je na místě. Stylová a moderní kuchyně by měla mít rozhodně takovou výšku, která bude vyhovovat právě vám. Dá se to dosáhnout velice jednoduše- pomocí výškově nastavitelných nožiček. U lidí drobnějšího vzrůstu, by výška pracovní plochy v kuchyni měla být 85 cm. Jestli měříte nad 160 cm, sáhněte po 90 cm pracovní ploše. Pro ženy s výškou 175 cm se doporučuje pracovní plocha o výšce 95 cm. Platí to samozřejmě i pro muže. Namáhat si záda a ruce není jen nemoderní ale i především nezdravé.

Klasická kombinace sporáku s troubou a volně stojící lednicí není vůbec jediné řešení. Když to prostor umožňuje, použitím vestavěné bílé techniky a hezké kuchyňské linky můžu vzniknout doslova umělecké dílo. Samozřejmě, v kuchyni je kromě designu velmi podstatná i praktičnost. Například vestavěnou troubu můžeme umístit do výšky očí, čím si šetříte svoje záda a kromě toho si zjednodušujete i pečení. Jediné dilema při vestavených spotřebičích způsobuje lednice. Dá se sice nádherně schovat za dvířka kuchyně, ale pak je vnitřní prostor lednice podstatně menší než prostor volně stojící lednice. Volně stojící má větší úložní prostor, ale ne vždy umíme na trhu najit takovou, která zapadne do stylu naší kuchyně.

K současné stylové kuchyni neodmyslitelně patří i horizontální nástěnné skřínky. Obvykle mají dvířka se sklem a mnohokrát jsou skřínky nasvícené zevnitř. Z pohledu uklízení je to sice nepraktické – protože musíte mít stále uklizeno – ale efekt po zapnutí světla stojí za tu námahu.

Kam se všemi těmi potřebnými, ale většinou nehezkými věcmi? V moderní kuchyni to vyřeší potravinová skřínka. Důmyslné mřížky, zásuvky, háčky a poličky, které technicky zdatní návrháři vymysleli, umožní do klasického prostoru šedesát na šedesát, uložit tolik věcí, kolik se vejde do menší komory. Jestli je vaše kuchyně stylová a moderní, nebo si pamatuje nějaký ten rok, nejdůležitější je, abyste se v ní dobře cítili a aby uvařené jídlo chutnalo všem.

Napsat komentář