Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Jak a na jakou přípravu nakupovat – Vnitřnosti

Vepřový jazyk

Váží asi 350 g a prodává se čerstvý nebo naložený v soli. Nasolený jazyk je nutné před tepelným zpracováním 8 – 10 hodin namočit do vody a hned potom vařit. Vaříme ho 40 minut a už nesolíme.

Telecí jazyk

Váží asi 500 g a je velmi jemný. Telecí jazyk vaříme asi 1 hodinu.

Hovězí jazyk

Jeho hmotnost se pohybuje od 1 kg až do 2,5 kg a prodává se nasolený, uzený a čerstvý. Čerstvý hovězí jazyk musíme vařit asi 3 hodiny. Že je uvařený poznáme, když se dá špička lehce propíchnout. Po uvaření je nutné z každého jazyka stáhnout kůži.

Telecí játra

Svou jemnou strukturou jsou nejjemnější ze všech druhů jater. Nesmíme je však solit před tepelnou úpravou, ani příliš dlouho dusit, mohla by ztvrdnout.

Hovězí játra

Tmavočervená hovězí játra mají nahořklou příchuť, a proto je před úpravou vložíme na 1 hodinu do mléka. Játra mladých kusů mají jemnější a lahodnější chuť. V každém případě musíme z jater odstranit žíly a šlachy.

Hovězí srdce

Má hmotnost až 2 kg a je tmavohnědé. Nejchutnější jsou dušené pokrmy z hovězího srdce mladých kusů. Před přípravou z něj musíme důkladně odstranit sraženou krev, tvrdé krevní cévy a tuk z horní části. Srdce dusíme asi 2,5 hodiny.

Telecí srdce

Světlehnědé telecí srdce je libové, jemné, pevné a váží asi 800 g. Připravujeme ho pečené vcelku, nakrájené na plátky, dušené nebo grilované. Podle toho je různá délka přípravy – 35 až 60 minut.

Telecí ledvinky

Jejich hmotnost je asi 250 g. Před úpravou je vodorovně rozkrojíme, odblaníme, vykrájíme kanálky a na 30 minut je namočíme do studené vody.

Hovězí ledvinky

Mají hmotnost asi 500 g, skládají se jako telecí ledvinky z více laloků. Opracujeme je stejným způsobem, ale před tepelnou úpravou je na 40 minut namočíme do mléka nebo do podmáslí.

Vepřové ledvinky

Opracujeme je jako ostatní druhy ledvinek a blanšírujeme 3 minuty v mírně octové vodě. Plátky vepřových ledvinek opékáme asi 4 minuty.

Hovězí slezina

Slezinu seškrábeme z tuhé kůže. Připravujeme z ní knedlíčky do polévky nebo ji přidáváme do náplní.

Telecí brzlík

Má hmotnost asi 300 g a řadíme ho mezi lahůdky. Před přípravou ho namočíme na 2 hodiny do studené vody, aby se uvolnily všechny zbytky krve. Potom ho spaříme vařící vodou, po 10 minutách ochladíme ve studené vodě a odblaníme. Telecí brzlík můžeme péci, vařit, dusit i smažit.

Telecí mozeček

Pro volnou konzistenci se považuje za opravdovou lahůdku. Připravujeme ho jako telecí brzlík, stejným způsobem ho opracováváme i upravujeme. Všechny recepty na úpravu mozečku i brzlíku se mohou navzájem vyměňovat.

Telecí pličky

Mají hmotnost 400 až 600 g. Nejčastěji je připravujeme nakyselo. V kořeněném nálevu vaříme asi 1 hodinu, necháme vychladnout slisované mezi dvěma prkénky, nakrájíme na nudličky a podle receptu dohotovíme ve smetanové omáčce.

Hovězí dršťky

Dršťky jsou předžaludky (bachor, čepec, kniha) zbavené sliznice. Protože jejich příprava je dost pracná a náročná na čas, je lépe koupit je už uvařené.

 

Napsat komentář