Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Rybí kuchyně

Losos

Rybí kuchyně:

Rybí maso bývalo pochoutkou králů. Králové v našich zemích vymřeli a  jak se zdá, s nimi všeobecná obliba rybího masa z dřívějších dob. Je jenom málo těch, kdo rádi jedí ryby a ještě méně těch, kteří si je dovedou připravit mnoha rozmanitými způsoby. Převažují rodiny, pro které je ryba jen tradičním jídlem, se kterým se setkávají jednou za rok o vánočních svátcích. A mnoho lidí nejí ryby vůbec.

To je však obrovská chyba! Konzumace ryb pomáhá ke zlepšení zdravotního stavu. Obsahuje plnohodnotné a lehce stravitelné bílkoviny a vitaminy A, B1, B2, PP, D, vápník, železo, fosfor. Mořské ryby jsou navíc bohaté na jód a obsahují další vitamíny a tuky.

Už to dávno není jenom rybí tuk, o němž se to vědělo a který se podával pro vysoký obsah vitamínů. (U řady lidí možná způsobil, že trápení, které měli s jeho nepříjemnou chutí v dětském věku, se přeneslo v podvědomí i do dospělosti a způsobilo nechuť ke všemu rybímu.) Dnes se ryba stále více doporučuje v dietním stravování. Jsou přinášeny další a další důkazy o tom, že má pravděpodobně vliv i na předcházení kornatění tepen se všemi následky.

Co zde najdete?

Naleznete zde spoustu receptů, jak připravit rybí maso, abyste z něj udělali opravdovou pochoutku. Ať už máte štiku nebo kapra, mořskou rybu, ať máte chuť na polévku či hlavní chod, svůj recept na to pravé zde určitě najdete.
Více receptů najdete na:   http://kuchtici.eu/ryby/

 

Zdroj: Rybí kuchařka – Georg Reede, volně upraveno – Kuchtici.eu

Napsat komentář