Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Uzený biftek s cibulovým sugo

bif

 

 

Uzený biftek s cibulovým sugo

 

Vaříme levně, chutně, jedle…..

Když jsem kupoval vepřovou kýtu, koupil jsem i kus uzené pečeně cca za 120 Kč kilo. Co sní? Pak mě napadlo udělat jí jinak než jenom s bramborem, nebo se zelím a knedlíkem.
Dal jsem uzené vařit do hrnce s vodou, spíš nechat déle táhnout. Brambory jsem koupil za 3 Kč a pak zdolal jejich oloupání a nakrájení na menší kousky . Šup s nimi pod vodu a na sporák. Pak mě mlsouna napadlo cibulové sugo.
Cibule v tomatové omáčce. K uzenému jsem přidal dvě lehce do křížku nakrojená rajčata, Na minutku, déle ne. Pak jsem rajčata oloupal a nakrájel na drobné kostičky. Cibuli jsem nakrájel na drobnější půlkolečka, prohodil na omastku a přidal nakrájená rajčata.
Vše jsem společně orestoval , rajčata po chvilce zahustila cibuli, lehce jsem směs osolil a cibulové sugo bylo na světě.
Do měkka uvařené uzené jsem obral od kosti. Z brambor jsem udělal hustší bramborovou kaši za přidání lehce teplého mléka a máslíčka, žádnou smetanu, abych cítil chuť brambor. Sázené vajíčko jako prima tečka.Pak jsem to ještě vytunil jablíčkovou červenou řepou, kterou jsem po oloupání nahrubo nastrouhal na struhadle. Lehounce soli a bylo hotovo. Pak už jen připravit na stůl, způsob mého servírování je na obrázku.
Uzený biftek byl na světě…….., porce za tři pětky.

Napsat komentář