Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

Větrník na plech

větrník na plech

 

 

Suroviny:

Na odpalované těsto:
750ml vody
230g másla
230g hladké mouky
špetku soli
8 vajec

Na karamelovou náplň:
750ml mléka
2 karamelové pudinky
cukr moučka dle chuti
1 celé máslo ( 250g)

+ 2 x 250ml smetany na šlehání
2 ztužovače
cukr dle chuti

Na karamelovou polevu:
250g cukru krupice
250ml smetany na šlehání

Postup:

Vodu rozehřejeme s máslem a solí, pak najednou přidáme mouku a za stálého míchání vaříme na mírném ohni tak dlouho, až se těsto nelepí na vařečku ani na hrnec ( zhruba 10 minut). Do vychladlé hmoty zašleháme po jednom vajíčku, každé řádně vymícháme a až pak dáme další.

Na dva plechy dáme pečící papír a naneseme těsto rozdělené na poloviny. Dáme péct do předehřáté trouby na 200°C. Prvních 15 minut troubu vůbec neotvíráme, bubliny by splaskly. Pečeme asi 30-40 minut. Je však třeba, aby povrch byl na dotek křupavější, protože jak chladne, trochu změkne.

Uvaříme 2 karamelové pudinky v 750 ml mléka a necháme vychladnout. Pak vyšleháme máslo s moučkovým cukrem a postupně přidáváme uvařený zchladlý pudink. Dosladíme dle chuti.

Vyšleháme do tuha šlehačku se ztužovači a cukrem.

Na první plát naneseme karamelovou náplň a na ni rozetřeme ušlehanou šlehačku. Přiklopíme druhý plát a povrch polijeme karamelovou polevou.

Poleva:
Cukr nasypte do hrnce a nechte ho roztavit. Jakmile cukr zkaramelizuje, přilijte do něj horkou smetanu. Buďte opatrní, vzkypí to a mohlo by vás to opařit! Vařte, dokud se karamel úplně nerozpustí(když to bude hodně husté,přilijte ještě trochu horké smetany). Ihned nalijte na větrník a dejte chladit do lednice.

Zdroj Facebook    

Foto Pejťa Bečvarovská

 

Napsat komentář