Reklama

panBAZAR -Zkuste zdarma a jednoduše inzerovat


Booking.com


počítadlo.abz.czTop kulinářské blogy

SLUŽBOMAT.cz

Kuchtíci.euBooking.com

ZOO Dvůr Králové

 

 

 

 

 

Kuchtíci recepty na cestách navštivily tentokrát ZOO ve Dvoře Králové. Chtěli jsme vyzkoušet novinku, která běží od lonského roku – Safari vlastním vozem.

Po zaplacení vstupného – dospělí 230Kč                                                                                                  dítě 4-12 let  150Kč                                                                                   jsme vjeli do ZOO. Trasa je značena velmi dobře směrovkami a cedulemi  s určenými pravidly návštěvy safari. Je to velmi příjemné a zároveň zvláštní jezdit mezi volně se pohybujícími  zvířaty. Můžete kdykoli zastavit a přitom nafotit neopakovatelné momentky.

 

 

 

 

 

 

Okruh je dlouhý asi 5 km a hlavně pro děti je to velký zážitek, když se vám kolem auta procházejí zvířata.

Po ukončení projížky vyjedete zpět na parkoviště a vstupenka vám nadále platí pro pěší vstup do ZOO. Zvlášt za zmínku stojí nově zrekonstruovaný pavilon slonů, který je opravdu nádherný.

O stravování se zde starají dvě restaurace. První je hned u vjezdu na safari a jmenuje se Rotunda.

 

 

 

 

 

 

 

Nabízí standartní menu kolem 80Kč.                                                                                          Druhá restaurace je u původního vchodu a jmenuje se U Lemura.

Je to pěkná samoobslužná restaurace s nabídkou hotových i minutkových jídel, polévek,salátů,zákusků, chlazených alko i nealko nápojů a jiných dobrot.       Jídla se pohybují v průměru kolem 82Kč

 

 

 

 

 

 

 

V nabídce jsou dětská menu s nápojem a malým dárkem.Tyto nemleté rybí prsty s kaší z brambor, pitím a malým dárkem stojí 69Kč

Byli jsme zvědaví jak bude vypadat salát v 16.oo odpoledne a tak jsme si dali šopský za 35 Kč.K našemu překvapeni byl salát svěží, čerstvý a chutný.

V tuto hodinu byl ještě bohatý výběr všech druhů pokrmů. Byli jsme tu již několikrát a musíme konstatovat stálou kvalitu poskytovaných služeb. Hned u resturace U Lemura  je dětské hřiště, kde se vaše ratolesti mohou vydovádět.

O malé občerstvení se v průběhu prohlídky stará množství malých stánků s různým sortimentem. Jen ceny nejsou opravdu lidové. Za půl litrovou láhev coly dáte 35 Kč a za stejně velkou sodu 25Kč.

I přes lehkou finační náročnost se ZOO ve Dvoře Králové určitě vyplatí navštívit.

 

Napsat komentář